Dallime mes rishikimeve të "Tregu"

95 bytes added ,  1 vit më parë
v
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
*Njerëzit me vendin e punës së tyre sillen në mënyrë sociale çka d.m.th se për ta nuk vlen ligji i thjeshtë i këmbimi, që fuqia punëtore, të cilën japin të vlerësohet me një kundërvlerë, por aty luan rol, jo vetëm plotësimi i nevojave materiale por edhe i atyre sociale (dëshirat, mirënjohjet, etj.)
*Lëvizshmëria e fuqisë punëtore është e kufizuar, dhe çdo lëvizje e tyre sjell në vete shpenzime dhe ndryshime në jetën sociale të tyre (familjare).
*Motivacioni i fuqisë punëtore mvaret nga rrethanat sociale në vendin e punës, çka reflektohet n.....a di najnja me nxjerr naj gja me burimet e punesimit ne tregun kombetar dhe nderkombetar..
 
== Tregu i mallrave ==
 
Anonymous user