Ndryshimi mes inspektimeve të "Binça"

21 bytes added ,  2 muaj më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari Advanced mobile edit
 
| gjat_g=21 | gjat_m=23 | gjat_s=15 | gjat_dr = E
}}
'''Binçë''' është një vendbanim në komunën e [[Vitia|Vitisë]], [[Kosovë]]. Pran këtij vendbanim kalon lumi i cili merr emrin [[Morava e Binçes|Morava e Binçës]], pikërisht nga ky fshat. Vendbanimi kryesisht është i banuar nga popullata shqiptare, por ka edhe serb.[[Dom Lush Gjergji]]
 
<!-- == Gjeografia == -->
<!-- == Demografia == -->
<!-- == Ekonomia == -->
<!-- == Kultura == -->
<!-- == Historia == -->
 
== Shih dhe këtë ==
* [[Lista e ardhacakëve - Viti]]