Dallime mes rishikimeve të "Dhorka Orgocka"

2 bytes removed ,  7 muaj më parë
v
Reverted edits by Ehbjen (talk) to last version by 79.106.211.110: reverting vandalism
v (stop me vandalizëm)
Etiketa: Undo
v (Reverted edits by Ehbjen (talk) to last version by 79.106.211.110: reverting vandalism)
Etiketat: Rollback Reverted SWViewer [1.4]
'''Dhorkë Orgocka''' (2523 Tetor 19371936 - 312 Gusht, 2002) ishte një aktore shqiptare.<ref>{{Cite book|title=Fjalor enciklopedik i gruas shqiptare|last=Dibra|first=Zenepe|publisher=Camaj-Pipa|year=2009|isbn=9789995602673|location=Shkodër|pages=477}}</ref> Per vite me rradhe ajo interpretoi role te bukura ne teatrin Andon Zako Cajupi ne Korce. Ajo ishte gruaja e aktorit dhe regjisorit korcar Dhimiter Orgocka
 
{{Infobox person|emri=Dhorke Orgocka|datëlindja=2523 Tetor 19371936|vendlindja=[[Korçë]], [[Shqiperi]]|data e vdekjes=312 Gusht 2002|vendvdekja=[[Korçë]], [[Shqiperi]]|nënshtetësia=Shqiptare|titulli=[[Artist i merituar]]|vitet aktiv=1966 - 1987|profesioni=Aktore e filmit dhe teatrit shqiptar|bashkëshorti=[[Dhimitër Orgocka]]|e njohur=[[Pas gjurmëve]], [[Beni ecën vetë]], [[Përsëri pranverë]] etj|feja=Krishtere|image=}}
 
== Filmografia ==