Dallime mes rishikimeve të "Lojëra të veçanta të fatit"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
vNo edit summary
pret fitim, varësisht nga lartësia e depozitit të vet dhe e rregullave të lojës. <ref name=KK200435>LIGJIN PËR LOJËRAT E FATIT [http://www.assembly-kosova.org/common/docs/ligjet/2004_35_al.pdf Në amëzën assembly-kosova.org]</ref>
 
Lojërat e veçanta të fatit, janë lojëra në të cilat, më parë nuk përcaktohet fondi i
fitimeve, siç janë:
# lojërat në kasino,
# lojërat në automate në klube të veçanta dhe me mekanizma të tjerë me rol të
shumëfishtë dhe me fitime, siç është (multiplejeri) dhe
# lidhja me kusht për rezultate dhe ngjarje të ndryshme – basti;
{{cung}}
==Burimi i të dhënave==