Dallime mes rishikimeve të "Aqif Blyta"

1 byte added ,  2 muaj më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Cleaning up redundant parameters added by prior faulty versions.) #IABot (v2.0.8.8)
vNo edit summary
 
| awards =
}}
'''Aqif efendi Haxhiahmetoviq''' i njohur edhe si '''AqifHaqif Blyta''' ([[Pazari i Ri]], [[1887]] - 21 janar [[1945]]) ka qenë një politikan shqiptar i [[Sanxhaku (krahinë)|Sanxhakut]] mes dy luftërave botërore dhe [[Lufta e Dytë Botërore|Luftën e Dytë Botërore]].<ref>Azizi, Ismet (2019) Aqif Blyta: Kolosi i Pazarit të Ri, Logos-A, Shkup,ISBN 978-9989-58-782-5 faq 49.
</ref>