Ndryshimi mes inspektimeve të "Messenger"

71 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[Figura:AMSN-97RC1 fr.png|thumb|300px|Pamje nga [[aMSN Messenger]].]]
'''Messenger''' ''([[lexo:]] Mesenxhër)'', është sistem kompjuterik rrjetorë i cili mundëson dërgimin dhe pranimin e drejtë për drejtë të porosive, qofshin ato tekstuale, akustike, vizuale apo lloje të ndryshme të paketave informative e dokumentuese. Verzionet e fundit të sistemeve të njohura për komunikim si MSN Messenger, Yahoo Messenger e disa tjera mundesojnë dhe [[Remote Administration|administrimin]] e kopjuterit personal të bashkë komunikuesit, kuptohet me dhënje të lejes.