Dallime mes rishikimeve të "BASF"

620 bytes removed ,  13 vjet më parë
v
Ndryshimet e 84.171.202.34 (diskutimet) u kthyen mbrapsht, artikulli tani ndodhet në versionin e fundit nga SieBot.
v (Ndryshimet e 84.171.202.34 (diskutimet) u kthyen mbrapsht, artikulli tani ndodhet në versionin e fundit nga SieBot.)
Genetically modified organisms are planted in 67117 Limburgerhof by the [[BASF]] and [[Monsanto]].
 
Sweet Corn and Potatoes.
 
The german Wikipedia is constantly censored by government and Lobbyism, they don`t want to have this publiced!
 
Lobbyists get money from [[BASF]], [[Monsanto]] AND MOST OF ALL http://www.rhein-neckar-dreieck.de/ and government sponsored groups, there is no FUCKING way to obtain neutrality!
 
http://www.rhein-neckar-dreieck.de/ IS CENSORING ALL RELEVANT ARTICLES IN WHOLE GERMAN WIKIPEDIA!
 
SOMEBODY HELP! FUCKING CAPITALISTIC GERMAN NAZI NEOCON GROUPS ARE TAKING OVER GERMAN WIKIPEDIA!
 
 
 
 
 
 
 
[[Figura:BASF-Logo_bw_svg.png|thumb|Logo]]
'''BASF AG''' (më parë: „''Badische Anilin- & Soda-Fabrik AG''“ sot firma është e regjistruar në regjistrin e tregut si shkurtesë) është për nga shitja dhe prodhimtaria një ndër kompanitë kimike më e madhe në [[botë]]. U formua më [[6 prill]] të vitit [[1865]]. Në mbarë botën ka rreth 94.000 nënpunës në 170 vende. Selia kryesore e kësaj firme gjendet në [[Ludwigshafen]] am Rhein. Branshet e kësaj ndërmarje janë në drejtimin e industrisë kimike, naftës dhe gazit. Në vitin [[2006]] sipërmarja bëri një investim prej 52,61 Mrd. € dhe përfitoi një fitim neto prej 3,22 Mrd €. [[Transakcionet]] e kësaj [[ndërmarje]] janë të shënuar në [[indeks]]in e [[DAX]]-it si dhe në [[Bursa (ekonomi)|bursën]] e [[New York]]-ut, [[Londra|Londrës]] dhe [[Zürich]]-ut.