Ndryshimi mes inspektimeve të "Eqrem Kryeziu"

3 bytes removed ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v
Eqrem Kryeziu i lindur më [[15 shkurt]] [[1948]] në [[Prizreni (komuna)|Prizren]], [[Kosovë]] [[politikan]] [[shqiptar]]. Eqremi është MagjistërDoktorr i Shkencave Filologjike.
 
Që nga themelimi i [[LDK]]-së në Kosovë dhe deri në kuvendin e tretë zgjedhorë të degës ka qenë Kryetar i Degës së saj në Prizren. Pas zgjedhjeve Ekremi është zgjedhur si nënkryetar i parë i LDK-së në Prishtinë. Përndryshe që nga viti [[1972]] Eqrem Kryetiu ishte i angazhuar në arsim.
Anonymous user