Dallime mes rishikimeve të "Përdoruesi diskutim:Kosovar~sqwiki"

v
 
Puna e marë edhe ty. Per herë t'parë po degjoj se ''radiove te dores'' i thojn transitor. M'doket se shumica e njerzve e din qka osht transistori, se ai është pjesë e shumë makinave dhe mjeteve elektronike. po nese munesh boje ni artikull per transistoert si "redio te dores" une vetem per qit lloj transistori di. tung kosovari
 
:Nuk e din, përqata kësaj i thonë enciklopedi. Ndoshta e dinë rrethi ytë. ''Na përpara i merrshim tanzistorat me veti në Erenik e n' Dri''. Po nuk është vetëm puna e artikullit tranistori por e fillimit si mësim të shumë artikujve. Tranzistori ishte vetëm shembull. Nëse e ke ndërmend të paraqesish mësime mbi fiziken atëherë eja në projektin e librave. Aty e secili që e lexon artikullin për tranzistorin e din se çka është tranzistori.
 
::''Ridretimet e dyfishta'' nuk punojnë. [http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Portoriko&redirect=no ] --[[Përdoruesi diskutim:Dan|Hipi Zhdripi]] 11 Korrik 2008 21:14 (CEST)