Dallime mes rishikimeve të "Kameramani"

204 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
 
No edit summary
[[Figura:Man operating professional camera on tripod.jpg|thumb|200px|Kameramani]]
 
'''Kameramani''' është personi i cili është i specializuar në përdorimin e kameras[[kamera]]s gjat xhirimit të filmave[[film]]ave. Profesioni i kameramanit është një profesion në vete dhe shum i njohur në botën e fimit.
 
== Shih edhe këtë ==
 
[[Category:Film]]
 
[[el:Εικονολήπτης]]
[[en:Camera operator]]
[[fi:Kameraoperaattori]]
[[fr:Cadreur]]
[[it:Operatore di ripresa]]
[[ja:撮影技師]]
[[pl:Operator kamery]]
[[sl:Direktor fotografije]]
10.357

edits