Dallime mes rishikimeve të "Bixhova"

304 bytes removed ,  12 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 77.29.161.180 (diskutimet) në versionin e fundit nga Puntori.
(bixhova vjosa)
v (U kthyen ndryshimet e 77.29.161.180 (diskutimet) në versionin e fundit nga Puntori.)
| posta=6338
| telefonik= +389 46 708 ...
| lartësia= mbi 700 m lartesi
| latitude= 41° 13' 48"
| longitude= 20° 41' 53"
== Demografia ==
 
== Ekonomia ==
== Ekonomia ==popullsia ne kete fshat eshte ne zhvillim shume te mire ekonomik,por ka edhe nga disa familja qe nuk mund te mbijetojne jeten.
 
== Kultura ==
== Historia ==
 
== Shih edhe ==
== agronomia==ky fshat mirret me kultura te ndryshe bujqesore si dhe ato blegtoriale.nga kulturat bujqesore qe me se shumti kultivohen:gruri,misri,fasulja,pemet dhe perimet.