Ndryshimi mes inspektimeve të "Rikard Ljarja"

1 byte removed ,  15 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
''' Rikard Ljarja''', i lindur më [[1 prill]] [[1943]] në [[Shkodër]], është një [[aktor]] i [[teatri]]t dhe [[kinema]]s shqiptare.
Më [[1960]] mbaroi maturën në Shkodër kurse më [[1965]] diplomoi në Shkollën e Lartë të Aktrimit ("[[Aleksander Moisiu|A. Moisiu]]"), [[Tiranë]].
Për tetë vite pas diplomimit punoi aktor i teatrit në Teatrin "Migjeni" në Shkodër. Prej [[1973]] deri [[1996]] ai ishte aktor, [[skenarist]] dhe [[regjisor]] i filmave të prodhuar nga [[kinostudio]]t. Prej [[1996]] deri [[2002]], kor doli në pesnsionpension, ishte drejtor artistik në [[televizionin publik]] shqiptar.
 
== Lidhje të jashtme==