Dallime mes rishikimeve të "Juri Gagarini"

23 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Yuri Gagarin''' në shqip '''Juri Gagarin''' (lindur 9 mars 1934 dhe vdiq 27 mars 1968). Gagarin u bë njeriu i parë në botë i cili udhëtoi në hapësirë dhe bëri një orbitë rr...)
 
No edit summary
'''Yuri Gagarin''' në shqip '''Juri Gagarin''' (lindur 9 mars 1934 dhe vdiq 27 mars 1968). Gagarin u bë njeriu i parë në botë i cili udhëtoi në hapësirë dhe bëri një orbitë rreth Tokës më 12 prill 1961.
 
 
 
 
[[Kategoria:Rusi]]