Ndryshimi mes inspektimeve të "2006"

10 bytes removed ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.1) (roboti shtoj: ksh:Joohr 2006)
* [[10 Shkurt]] - [[Dionis Bubani]], shkrimtar (l. [[1926]])
* [[18 Shkurt]] - [[Kel Kodheli]], piktor (l. [[1918]])
* [[17 Shkurt]] - [[Frederik Rreshpja]], poet shqiptarëshqiptar (l. [[1940]])
* [[11 Mars]] - [[Slobodan Milosheviq|Sllobodan Milosheviç]], diktator, ish-president i [[Serbia|Serbisë]], dhe i ish-[[Jugosllavia|Jugosllavisë]] (l. [[1941]])
* [[14 Prill]] - [[Mahmut Bakalli]], politikan kosovarëkosovar (l. [[1936]])
* [[8 Korrik]] - [[Pjetër ArbënoriArbnori]], politikan shqiptarëshqiptar (l. [[1935]])
* [[24 Shtator]] - [[Muharrem Qena]], aktor dhe regjisor shqiptarëshqiptar (l. [[1930]])
*