Tenova
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej1,602
{{{postal_code_type}}}
1216
TargatTE
Faqja zyrtareTenova.tk


Demografia Redakto

Sipas regjistrimit të vitit 2002 në fshatin Tenovë jetonin 2 918 banorë nga të cilët 1391 ishin shqiptarë, 210 Maqedonas dhe 1 tjetër.


Kultura Redakto

Në këtë fshat jetojnë Shqiptarë dhe Maqedonas.