Teuta dhe nënvarianti i saj Tefta është një emër i përveçëm me prejardhje ilire, nga mbretëresha Teutë. Disa nga njerëzit e shquar me këtë emër:[1]

TeftaRedakto

Shih edheRedakto

ReferimetRedakto

  1. ^ Rrota, P. Justin (2006) [1960]. Gjuha e shkrueme ase vërejtje gramatikore. Shkodër: Botime Françeskane. f. 234. ISBN 99943-696-9-5. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)