Thiesi (Tièsi) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 63.25 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 461 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.986 banorë[2].

Thiesi
Thiesi - Panorama (02).jpg
Popullsia
 • Gjithsej2,986
{{{postal_code_type}}}
  07047
Faqja zyrtare Faqja e komunës

ReferimeRedakto

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016 Arkivuar 11 mars 2019 tek Wayback Machine

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Thiesi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale