Vaduz është kryeqyteti i Lihtenshtajnit. Ai ndodhet në perëndim të Lihtenshtajnit dhe afër Rajnit.

Vaduzi
Qytet
Popullsia
 • Gjithsej5.342
{{{postal_code_type}}}
9490
Faqja zyrtarewww.vaduz.li

Historia Redakto

Ekonomia Redakto

Demografia Redakto

Kultura Redakto

Politika Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

Shiko edhe Redakto