Vaduz është kryeqyteti i Lihtenshtajnit. Ai ndodhet në perëndim të Lihtenshtajnit dhe afër Rajnit.

Vaduzi
Qytet
Vaduz1.png
Popullsia
 • Gjithsej5.342
{{{postal_code_type}}}
9490
Faqja zyrtarewww.vaduz.li

HistoriaRedakto

EkonomiaRedakto

DemografiaRedakto

KulturaRedakto

PolitikaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Shiko edheRedakto