Valentina Caci

ishte nje aktore Shqiptare e filmit dhe teatrit Andon Zako Cajupi ne Korce

Valentina Caci (2 Mars, 1936 - 11 Korrik, 2019) ishte nje aktore Shqiptare e filmit dhe teatrit Andon Zako Cajupi ne Korce.[1]

Filmografia

Redakto

Referime

Redakto
  1. ^ "Shuhet aktorja Valentina Caci, Meta: U duartrokit me meritë nga shumë breza - Shqiptarja.com". shqiptarja.com. Marrë më 2021-12-23.