Vojislav "Vojo" Ubiparip (Serbisht: Војо Убипарип; lindi më 10 maj 1988) është futbollistë serb i cili luan për skuadrën polake Górnik Łęczna.

Vojo Ubiparip
Të dhënat vetjake
Emri i plotëVojislav Ubiparip
Datëlindja10 maj 1988
VendlindjaNovi Sad, Serbi
Gjatësia1.80 m (5 ft 11 in)
PozicioniSulmues
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Górnik Łęczna
Numri19
Karriera si profesionist*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2006–2008FK Vojvodina6(0)
2006FK Proleter Novi Sad (huazim)1(0)
2007FK Borac Čačak (huazim)3(0)
2007FK ČSK Pivara (huazim)13(2)
2008FK Zlatibor Voda (huazim)13(10)
2008–2010FK Spartak Zlatibor Voda69(23)
2011–2015Lech Poznań85(14)
2015Vasas SC9(1)
2016FK Novi Pazar14(6)
2016–Górnik Łęczna0(0)
Karriera ndërkombëtare
2010Serbia U-212(1)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

Karriera Redakto

Më parë Vojo ka luajtur për skuadrat FK Vojvodina, FK Proleter Novi Sad, FK Borac Čačak, FK ČSK Pivara dhe FK Zlatibor Voda Horgoš.

Në janar 2011, Vojo nënshkroi kontratë për skuadrën Lech Poznań për katër vite e gjysmë.[1]

Më 7 gusht 2015, Vojo nënshkroi kontratë për klubin hungarezë Vasas SC për një vit.[2]

Referimet Redakto

  1. ^ Vojo Ubiparip piłkarzem Lecha Poznań Arkivuar 21 janar 2011 tek Wayback Machine 18.01.2011, lechpoznan.pl
  2. ^ A lengyel bajnoktól igazoltunk - két új szerzemény Arkivuar 22 janar 2020 tek Wayback Machine 07.08.2015, vasasfutballclub.hu