Zhitoshi

fshat në Maqedoni

Zhitoshi (maq. Житоше) është një fshatkomunën e Dollnenit, Republika e Maqedonisë.

Zhitoshi
Fshat
noform
Vendndodhja
Zhitoshi is located in Maqedonia e Veriut
Zhitoshi
Zhitoshi
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Dollnen
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 644 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 7507
Prefiksi (+389) 048
Targa PP
Koordinatat 41° 25′ 15″ Veri

21° 17′ 26″ Lindje

Popullsia 1.807 banorë (2002)