Hape menynë kryesore

Çuçer, (maqedonisht: Чучер Сандево/Čučer Sandevo) ёshtё fshat nё komunën e Çuçerit, Maqedoni. Pas Luftës së Dytë Botërore në gjuhën maqedonisht është bashkangjitur emrit të fshatit Çuçer fjala Sandevë (Сандево/Sandevo), emëruar pas një partizane komunist Aleksandar Urdarevski i cili është lindur atje.

Çuçer
Чучер Сандево
Fshat
Vendndodhja
Çuçer is located in Republika e Maqedonisë
Çuçer
Çuçer
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Shkup
Komuna Çuçer
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Rajoni i Shkupit
Lartësia 447 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1011
Prefiksi (+389) 02
Targa SK
Koordinatat 42° 05′ 50″ Veri

21° 23′ 19″ Lindje

Popullsia 290 banorë (2002)