Bllaca (Çuçer)

fshat në Maqedoni

Bllacë, (maqedonisht: Блаце/Blace) ёshtё fshat nё komunën e Çuçerit, Maqedoni. Shumica e popullsisë është shqiptare.

Bllacë
Блаце
Fshat
noform
Vendndodhja
Bllacë is located in Maqedonia e Veriut
Bllacë
Bllacë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Çuçer
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni i Shkupit
Lartësia 939 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1011
Prefiksi (+389) 02
Targa SK
Koordinatat 42° 09′ 08″ Veri

21° 19′ 58″ Lindje

Popullsia 972 banorë (2002)Në kohët e luftës së dytë botërore ka pasur bllacalinjë të mbytur nga serbët