Glluva është vendbanim në Ish Republikën Jugosllave të Maqedonisë.

Glluva
Глуво
Fshat
noform
Vendndodhja
Glluva is located in Maqedonia e Veriut
Glluva
Glluva
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Çuçer
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni i Shkupit
Lartësia 442 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1011
Prefiksi (+389) 02
Targa SK
Koordinatat 42° 05′ 10″ Veri

21° 23′ 53″ Lindje

Popullsia 349 banorë (2002)