Kuçevishti

fshat në Maqedoni

Kuçevishti është vendbanim në Ish Republikën Jugosllave të Maqedonisë.

Kuçevishti
Кучевиште
Fshat
noform
Vendndodhja
Kuçevishti is located in Maqedonia e Veriut
Kuçevishti
Kuçevishti
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Çuçer
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni i Shkupit
Lartësia 535 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1011
Prefiksi (+389) 02
Targa SK
Koordinatat 42° 06′ 35″ Veri

21° 25′ 05″ Lindje

Popullsia 3167 banorë (2002)