NgjarjeRedakto

Çmimi Nobel për LetërsiRedakto

LibraRedakto

  1. Eqrem Çabej - Gjon Buzuku dhe gjuha e tij, Studime gjuhësore 6, Prishtinë
  2. Ismail Kadare - Dimri i madh - roman
  3. Dritëro Agolli - Fjala gdhend gurin,
  4. Fatos Arapi - Drejt qindra shekujsh shkojmë
  5. Fatos Arapi - Shokët
  6. Agatha Christie - Murder is Announced, dramë

LindjeRedakto

VdekjeRedakto