Accous

komunë në departamentin Pyrénées-Atlantiques, Francë

Accous është një komunëFrancë. Accous bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 431 banorë dhe sipërfaqe prej 60.68 km².

Accous
Komunë
noform
Pamje nga Accous
Vendndodhja
Accous is located in Franca
Accous
Accous
42°58′30″V 0°35′55″P / 42.975°V 0.5986°P / 42.975; -0.5986Koordinatat: 42°58′30″V 0°35′55″P / 42.975°V 0.5986°P / 42.975; -0.5986
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kantoni Accous
Ndërbashkësia La Vallée d'Aspe
Kryetari Paule Bergés
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 60.68 km2
Popullsia 431 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64490
INSEE 64006


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Accous – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale