Hape menynë kryesore

Agneaux

komunë në departamentin Manche, Francë

Agneaux është një komunëFrancë. Agneaux bën pjesë në departamentin Mancherajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 4087 banorë dhe sipërfaqe prej 6.5 km².

Agneaux
Komunë
noform
Pamje nga Agneaux
Vendndodhja
Agneaux is located in Franca
Agneaux
Agneaux
49°07′03″V 1°06′34″P / 49.1175°V 1.1094°P / 49.1175; -1.1094Koordinatat: 49°07′03″V 1°06′34″P / 49.1175°V 1.1094°P / 49.1175; -1.1094
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Saint-Lô
Kantoni Saint-Lô-Ouest
Ndërbashkësia Agglomération Saint-Loise
Kryetari Alain Métral
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.5 km2
Lartësia 60 m (m.n.d.)
Popullsia 4087 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50180
INSEE 50002


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Agneaux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale