Albanians Got Talent (shqip: Shqiptarët kanë talent) është një program televiziv shqiptar. Albanian's Got Talent është emri i ri i "Ti Vlen", një talent show që u ndalua në vitin 2009. Albanians got Talent ka filluar më 15 tetor 2010 dhe transmetohet çdo të premte në Top Channel. Ky format prezantohet nga Albana Osmani dhe Benet Kaci. Juria e Albanians Got Talent përbëhet nga Altin Basha, Rovena Dilo dhe Armend Rexhepagiqi.[1] Fituesi i këtij edicioni do të marrë 20.000 euro.

Albanians Got Talent
Skeda:Albaniansgottalent.jpg
Titulli alternativ Albanians Got Talent
Formati Talent Show
Krijuar nga Simon Cowell
Shteti Shqipëri
Prodhimi
Kohëzgjatja 150 minuta
Transmetimi
Formata e figurës 1080i (16:9 HDTV)

Lidhje të jashtmeRedakto

ReferimetRedakto

  1. ^ "Albanians Got Talent 2010". Arkivuar nga origjinali më 10 shtator 2010. Marrë më 17 tetor 2010. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!)