Albertville

komunë në departamentin Savoie, Francë

Stampa:Komunë në Francë

Albertville është një komunëFrancë. Albertville bën pjesë në departamentin Savoierajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 18950 banorë (regjistrimi 2008) dhe sipërfaqe prej 17.54 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto