Alençon

komunë në departamentin Orne, Francë
  1. RIDREJTO Stampa:Qytet (Franca)

Alençon është një komunëFrancë. Alençon bën pjesë në departamentin Ornerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 28935 banorë dhe sipërfaqe prej 10.68 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Alençon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale