Alise-Sainte-Reine

komunë në departamentin Côte-d’Or, Francë

Alise-Sainte-Reine është një komunëFrancë. Alise-Sainte-Reine bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 624 banorë dhe sipërfaqe prej 3.83 km².

Alise-Sainte-Reine
VendiFranca
RajoniBourgogne-Franche-Comté
DepartamentiCôte-d'Or
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto