Arbus (Àrbus) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 269.12 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 311 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 6.336 banorë[1].

Arbus
Popullsia
 • Gjithsej6,336
{{{postal_code_type}}}
  09031
Faqja zyrtare Faqja e komunës

Referime

Redakto
  1. ^ "Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016". Arkivuar nga origjinali më 11 mars 2019. Marrë më 13 prill 2019. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera

Redakto
  •   Commons: Arbus – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale