Argentré-du-Plessis

komunë në departamentin Ille-et-Vilaine, Francë

Argentré-du-Plessis është një komunëFrancë. Argentré-du-Plessis bën pjesë në departamentin Ille-et-Vilainerajonit Bretagne. Komuna ka një popullsi prej 4185 banorë dhe sipërfaqe 41.46 km².

Argentré-du-Plessis
Komunë
noform
Pamje nga Argentré-du-Plessis
Stema_figura
Vendndodhja
Argentré-du-Plessis is located in Franca
Argentré-du-Plessis
Argentré-du-Plessis
48°03′29″V 1°09′10″P / 48.0581°V 1.1528°P / 48.0581; -1.1528Koordinatat: 48°03′29″V 1°09′10″P / 48.0581°V 1.1528°P / 48.0581; -1.1528
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bretagne
Departamenti Ille-et-Vilaine
Qarku Arrondissement Fougères-Vitré
Kantoni Argentré-du-Plessis
Ndërbashkësia Vitré Communauté
Kryetari Daniel Bausson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41.46 km2
Lartësia 89 m (m.n.d.)
Popullsia 4185 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 35370
INSEE 35006


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto