Arques-la-Bataille

komunë në departamentin Seine-Maritime, Francë
  1. RIDREJTO Stampa:Qytet (Franca)

Arques-la-Bataille është një komunëFrancë. Arques-la-Bataille bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 2541 banorë dhe sipërfaqe 14.69 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto