Artan Latifi

portier gjilanas

Artan Isa Latifi lindi me 5 prill të vitit 1983Gjilan,Kosovë ësht Futbollist më konkretisht Portier i skuadres së njohur Gjilanse KF Drita e cila në vitin 2000-2001 në ket sezon u Shpall kampione e Kosovës ne Raiffeisen Superliga e Kosovës

Artan Latifi
47495 153807324644931 100000469928608 421788 2775828 n.jpg
Artan Latifi
Të dhënat vetjake
Emri i plotëArtan Isa Latifi
Datëlindja (1983-04-05) 5 Prill 1983 (39 vjeç)
VendlindjaGjilan, Kosova
Gjatësia1.88 cm (1 in)
PozicioniPortier
Të dhënat e klubit
Skuadra aktuale
KF Drita
Numri1
Karriera rinore
1996-1999KF Drita
Senior career*
VitetSkuadraParaqitjet(Golat)
1996–2004KF Drita83(0)
2004–2006KF KEK-u90(0)
2006–2009KF Hysi103(0)
2009–2010KF Besiana54(0)
2010-2017KF Drita163
Kombëtarja
2002–2009Kosova44 114
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

KarieraRedakto

Artan Latifi karieren e tij e filloi me skuadren e qytetit tij pra Gjilanine Skuadren KF Drita ne vitin 1996 si 13 vjeqar kadet me von dhe junior dhe senior kur i mbushi 23 vjet ne vitin 2005 fal aftesive te ira dhe moshes se re u transferua në skuadren nga Obiliqi,{Kastriot} KF KEK prĕ shkak te pages se ult ai largohet tek Skudara nga Podujeva KF Hysi ku qendroi per tri vite kur kryesia e KF Hysi-t vendosen ti a zvogloj pagen ai u nda nga KF Hysi per te rivali i Qytetit të Podujevës KF Besiana mir po Kryesia KF Drita KF Dritës beri qmos pēr ta khyer në ish Klubin i Rinisë the ariti kur Krytari i Klubit Futbollistik Drita arriti ti a plotsoje kushtet te kerkuar nga Artani.

 
Artani me Skudren e Drtiës ne prag të Derbit Gjilanas KF Gjilani VS KF Drita

Kartiera InternacionaleRedakto

Perveq qe ka luajtur ne skuadra te njohura Latifi ka qen edhe portier i Kombëtares se Kosoves gjate viteve 2002 - 2009 ku trajner ishte Edmond Rugova ne vitin 2009 pasi ne Krye te Kombetares erdhi Albert Bunjaki ai u largua nga kombetarja ai ka sherber ne Kombetare si rezervist por ndonje her edhe standard ne reprezentacionin Kosovar.

BiografiaRedakto

Artan Latifi lindi me 5 prill te vitit 1983Gjilan,Kosovë nga nje familje e njohur Artani qysh ne msoshen 14 vjeqare zbuloi talentin për Futboll veqantērish per portier. ai luajti për skuadra te njouhra kosovare si KF Drita,KF KEK,KF Hysi,KF Besiania ai ne viti me Skuadren e Hysit 2009 fitoi Kupen e Kosoves i

EdukimiRedakto

Perveq karies si Portier Artan Latifi ka te kryer Shkollen Fillore ne Gjilan po Ashtu dhe ate te mesme dhe Fakultetin e edukates fizike ne Gjilan dhe në Universitetin e Prishtinës kurse tani ësht Kapiten i Skuadres futbollistike KF Drita nje sukader me tradite ne Kosove.

 
Artan Latifi Kapiten i Skuadres KF Drita

JetaRedakto

Informacione mbi JetenRedakto

Çmime dhe MirnjohjeRedakto

 
Artan Latifi ne cermonin e Shpalljes së sportist te vitit 2011 per komunen e gjilanit

Shih dheRedakto

ReferimetRedakto

  • www.albaniansoccer.com lista e lojtareve