Arthenac

komunë në departamentin Charente-Maritime, Francë
  1. RIDREJTO Stampa:Qytet (Franca)

Arthenac është një komunëFrancë. Arthenac bën pjesë në departamentin Charente-Maritimerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 328 banorë dhe sipërfaqe 12.66 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Arthenac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale