Asnières-la-Giraud

komunë në departamentin Charente-Maritime, Francë

Asnières-la-Giraud është një komunëFrancë. Asnières-la-Giraud bën pjesë në departamentin Charente-Maritimerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 922 banorë dhe sipërfaqe 18.64 km².

Asnières-la-Giraud
Komunë
noform
Pamje nga Asnières-la-Giraud
Vendndodhja
Asnières-la-Giraud is located in Franca
Asnières-la-Giraud
Asnières-la-Giraud
45°53′24″V 0°31′11″P / 45.89°V 0.519722°P / 45.89; -0.519722Koordinatat: 45°53′24″V 0°31′11″P / 45.89°V 0.519722°P / 45.89; -0.519722
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Charente-Maritime
Qarku Arrondissement Saint-Jean-d'Angély
Kantoni Saint-Jean-d'Angély
Ndërbashkësia CC du Canton de Saint-Jean-d'Angély
Kryetari Christian Ferru
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.64 km2
Lartësia 49 m (m.n.d.)
Popullsia 922 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17400
INSEE 17022


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto