Astis

komunë në departamentin Pyrénées-Atlantiques, Francë

Astis është një komunëFrancë. Astis bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 303 banorë dhe sipërfaqe 3.16 km².

Astis
VendiFranca
RajoniNouvelle-Aquitaine
DepartamentiPyrénées-Atlantiques
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  •   Commons: Astis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale