Auray

komunë në departamentin Morbihan, Francë
  1. RIDREJTO Stampa:Qytet (Franca)

Auray është një komunëFrancë. Auray bën pjesë në departamentin Morbihanrajonit Bretagne. Komuna ka një popullsi prej 12187 banorë dhe sipërfaqe 6.91 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Auray – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale