Auxerre

komunë në departamentin Yonne, Francë

Auxerre është një komunëFrancë. Auxerre bën pjesë në departamentin Yonnerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 38800 banorë dhe sipërfaqe 49.95 km².

Auxerre
VendiFranca
RajoniBourgogne-Franche-Comté
DepartamentiYonne
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto
  •   Commons: Auxerre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale