Auzers

komunë në departamentin Cantal, Francë

Auzers është një komunëFrancë. Auzers bën pjesë në departamentin Cantalrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 198 banorë dhe sipërfaqe 19.27 km².

Auzers
Komunë
noform
Pamje nga Auzers
Vendndodhja
Auzers is located in Franca
Auzers
Auzers
45°15′54″V 2°27′34″L / 45.265°V 2.4594°L / 45.265; 2.4594Koordinatat: 45°15′54″V 2°27′34″L / 45.265°V 2.4594°L / 45.265; 2.4594
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Cantal
Qarku Arrondissement Mauriac
Kantoni Mauriac
Ndërbashkësia Pays de Mauriac
Kryetari Jean-Michel Vignal
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.27 km2
Lartësia 750 m (m.n.d.)
Popullsia 198 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 15240
INSEE 15015


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Auzers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale