Aydie

komunë në departamentin Pyrénées-Atlantiques, Francë

Aydie është një komunëFrancë. Aydie bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 140 banorë dhe sipërfaqe 7.86 km².

Aydie
Komunë
noform
Pamje nga Aydie
Vendndodhja
Aydie is located in Franca
Aydie
Aydie
43°34′14″V 0°06′13″P / 43.5706°V 0.103611°P / 43.5706; -0.103611Koordinatat: 43°34′14″V 0°06′13″P / 43.5706°V 0.103611°P / 43.5706; -0.103611
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Garlin
Ndërbashkësia CC du Canton de Garlin
Kryetari Maurice Lacoste
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.86 km2
Lartësia 148 m (m.n.d.)
Popullsia 140 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64330
INSEE 64084


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Aydie – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale