Azy-sur-Marne

komunë në departamentin Aisne, Francë

Azy-sur-Marne është një komunëFrancë. Azy-sur-Marnebën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 387 banorë dhe sipërfaqe 2.78 km².

Azy-sur-Marne
Komunë
noform
Pamje nga Azy-sur-Marne
Vendndodhja
Azy-sur-Marne is located in Franca
Azy-sur-Marne
Azy-sur-Marne
47°51′07″V 0°59′56″L / 47.852°V 0.999°L / 47.852; 0.999Koordinatat: 47°51′07″V 0°59′56″L / 47.852°V 0.999°L / 47.852; 0.999
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Château-Thierry
Kantoni Château-Thierry
Ndërbashkësia Région de Château Thierry
Kryetari Jean-Pierre Lantoine
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.78 km2
Lartësia 60 m (m.n.d.)
Popullsia 387 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2400
INSEE 2042


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto