Baressa (Arèssa) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 12.51 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 165 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 651 banorë[2].

Baressa
Baressa - Panorama (02).jpg
Population
 • Total651
Website Faqja e komunës

ReferimeRedakto

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Baressa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale