Barumini (Barùmini) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 26.4 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 202 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.276 banorë[1].

Barumini
Popullsia
 • Gjithsej1,276
{{{postal_code_type}}}
  09021
Faqja zyrtare Faqja e komunës

ReferimeRedakto

  1. ^ "Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016". Arkivuar nga origjinali më 11 mars 2019. Marrë më 13 prill 2019. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Barumini – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale