Bazoches-sur-le-Betz

komunë në departamentin Loiret, Francë

Bazoches-sur-le-Betz është një komunëFrancë. Bazoches-sur-le-Betz bën pjesë në departamentin Loiretrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 934 banorë dhe sipërfaqe 15.38 km².

Bazoches-sur-le-Betz
Komunë
noform
Pamje nga Bazoches-sur-le-Betz
Stema_figura
Vendndodhja
Bazoches-sur-le-Betz is located in Franca
Bazoches-sur-le-Betz
Bazoches-sur-le-Betz
46°39′25″V 0°54′53″P / 46.6569°V 0.9147°P / 46.6569; -0.9147Koordinatat: 46°39′25″V 0°54′53″P / 46.6569°V 0.9147°P / 46.6569; -0.9147
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Loiret
Qarku Arrondissement Montargis
Kantoni Courtenay
Kryetari Claude Noël
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.38 km2
Popullsia 934 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45210
INSEE 45026


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto