Beaugency

komunë në departamentin Loiret, Francë

Stampa:Komunë në Francë

Beaugency është një komunëFrancë. Beaugency bën pjesë në departamentin Loiretrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 7738 banorë dhe sipërfaqe 16.45 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto