Beaulieu, Orne

komunë në departamentin Orne, Francë

Beaulieu është një komunëFrancë. Beaulieu bën pjesë në departamentin Ornerajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 210 banorë dhe sipërfaqe 18.06 km².

Beaulieu
Komunë
Vendndodhja
Beaulieu is located in Franca
Beaulieu
Beaulieu
49°01′57″V 5°04′04″L / 49.0325°V 5.0678°L / 49.0325; 5.0678Koordinatat: 49°01′57″V 5°04′04″L / 49.0325°V 5.0678°L / 49.0325; 5.0678
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Mortagne-au-Perche
Kantoni Tourouvre
Kryetari Éric Quénardel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.06 km2
Lartësia 196 m (m.n.d.)
Popullsia 210 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61190
INSEE 61034


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto