Bersaka

fshat në Shqipëri, në Qarkun e Beratit

Koordinatat: 40°20′V 20°14′L / 40.34°V 20.24°L / 40.34; 20.24

Flag of Albania.svg Bersaka
Noimage.png
Emri: Bersaka
Qarku: Qarku i Beratit
Rethi: Rrethi i Skraparit
Komuna: Komuna Leshnjë
Kryeplak: -
Popullsia: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: -
Gjerësia gjeografike: -
Gjatësia gjeografike: -
Web-faqe: s'ka

Bersaka është një fshat në Shqipëri...

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

HistoriaRedakto

Shih dhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto